Návrat lázeňské atmosféry do centra

Jedním ze zmařených projektů byl projekt proměny Riegrova náměstí a okolí v Poděbradech.


Zdroj: https://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/namesti20090311.html
Nový moderní mobiliář, více zeleně, několik veřejných WC a méně parkovacích míst. Tak by mohlo v bodech vypadat za pár let Riegrovo náměstí a jeho nejbližší okolí. „Proměna se týká Riegrova náměstí, Náměstí 5. května a přilehlých ulic Lázeňská, Havlíčkova a Na Valech.

Celý megaprojekt pojmenovali architekti návratem lázeňské atmosféry do centra. V tomto duchu  přeměnu vytvořili. Nové stromořadí mělo vzniknout v Lázeňské ulici, kvetoucí akáty. Na Riegrák i Náměstí 5. května by přibylo dvouřadé stromořadí,“ vyjmenoval Jiránek.

Ten počítá také se zakomponováním cyklostezky, která povede přes Riegrák, Náměstí 5. května do ulice Na Valech a dál až k Labi. Součástí projektu je i tato cyklostezka. Počítalo se  s kvalitními lavičkami a cyklostojany, a opravou Riegrova pramene.

Součástí projektu a proměny bylo i jednání ve věci veřejných záchodků v lokalitě. „Uvažovalo se asi o třech záchodech. Byly by to moderní reklamní sloupy s funkcí toalet. S umístěním toalety evropského střihu bylo počítáno mezi hotelem Bellevue a lázeňským domem Libenský, dále na Riegráku.

A kdy, že se mělo s proměnou lokality začít? Žádost směřovala do výzvy na říjen. Šlo  o dotaci z Regionálního programu Evropské unie. Pokud by to vyšlo, město by získalo z evropských peněz 92 procent celkových nákladů. Mnohasetmilionová přestavba  mohla začít na jaře nebo v létě příštího roku. To se psal březen 2009.
Na revitalizaci Riegrova náměstí byla v roce 2009 zpracována dokumentace k územnímu rozhodnutí, které bylo vydáno.

Odkaz na zdroj informace o tomto již na radnici zapomenutém projektu je >>>ZDE<<<

Město tento projekt vyměnilo za neobvyklé řešení -   

Úprava parkovací plochy u č. p. 3/III, náměstí 5. května, Poděbrady - úprava spočívala ve vyasfaltování prostoru. Celkové náklady cca 850 000 Kč.
line1 5
Vizualizace záměru " Návrat lázeňské atmosféry do centra"

Riegrak 7    
 
    Riegrak 6
             
 Riegrak 4            Riegra
             
Riegrak 2     Riegrak 5     Riegrak 3

 

 


Zdroj: https://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/namesti20090311.html

Zdroj: https://nymbursky.denik.cz/zpravy_region/namesti20090311.html