Počátkem 19. století se město stalo důležitou křižovatkou císařských silnic. Směr od Hradce Králové vítá návštěvníky Poděbrad tímto známým nápisem.

Poděbrady léčí srdce, kdo vyléčí Poděbrady?

Objevení minerálních vod město změnilo k nepoznání. V roce 1907 už byly vyvrtány tři veřejné prameny (Bülowův, Hohenlohe a Charicléa) a v roce 1908 byly založeny poděbradské lázně, které měly velký vliv na další rozvoj města.

František Janda v roce 1924 vypracoval urbanistický plán dalšího rozvoje Poděbrad, jejichž lázeňský střed se rozšířil až k železnici (dříve cca 1 km od centra) a založil lázeňský park. Tolik z historie ne dávno vzdálené.

 Sucho

Poděbrady nekoncepně odvádí dešťovou vodu do Labe!

Zabraňme společně tomuto konání!

Jak se mu daří se svým volebním uskupením Volba pro Poděbrady naplňovat představy nejen svých voličů? Na stránkách našeho volebního zpravodaje se, vážení spoluobčané, postupně pokusíme komentovat některá rozhodnutí pana Langra ve funkci starosty a jeho týmu (rada města). Na povrch ovšem vyplouvají nová a nová pochybení!
Dynamicky rozvíjející se lázeňské město postupně prochází více či méně zdařilým vývojem. Pro nás současníky je důležité dokázat se v tomto zorientovat. Velkou příležitostí jsou komunální volby, kdy se občané města mohou     ohlédnout a zhodnotit, zda byla jejich důvěra v očekávanou změnu naplněna. Na pozici starosty bývá zpravidla ustanovena, s ohledem na výsledky volebních preferencí, povolebních vyjednávání a následně i průsečíkem volebních     programů nejen vítězného volebního uskupení, osoba splňující představy volených zastupitelů. V předešlých dvou volebních obdobích demokratickou volbou do funkce starosty města Poděbrady usedl pan Ladislav Langr.     Jedním z projektů, který usvědčuje vedení města z netransparentnosti a manipulace s fakty je rekonstrukce ulice Revoluční a nekalé praktiky města kolem zóny Jamborovka. Tomuto tématu jsme se rozhodli věnovat převážnou část tohoto bloku ulice Revoluční a Jamborovka.

 Napis tepny kornati