Zimní stadión :
Na základě schváleného strategického plánu rozvoje města bývalým zastupitelstvem byla zpracována studie a následně projektová dokumentace centra pro sport a rekreaci. Zimní stadion měl být zrekonstruován a mělo zde vzniknout kulturně sportovní centrum, předpokládala se rekonstrukce původního zimního stadiónu, měla být staticky zpevněna původní konstrukce, do ní měla být  vestavěna sportovní hala dále zde měla být  kuželna a celá řada dalších sportovně rehabilitačních zařízení. Na rekonstrukci zimního stadiónu byla zpracována studie, která byla rozpracována do dokumentace pro územní řízení. Nové vedení města tento projekt, který stál mnoho peněz úplně ignorovalo, původní konstrukci zbouralo a kolem původní ledové plochy a původní technologie  postavilo nevzhlednou ocelokolnu bez jakéhokoliv zázemí. Původní projekt předpokládal další rozvoj tohoto území , který měl být využit pro stavbu městského bazénu a dalších sportovišť.  Zásadní věcí bylo získat pozemek Tj Bohemia Poděbrady p.č. 133/3 v kú Poděbrady původní nafukovací halu s pozemkem, ale město přestože za poslední volební období utratilo 250 milionů Kč nenašlo peníze na odkup tohoto pozemku.  Tím se zablokoval další rozvoj tohoto území a hledat vhodné místo na stavbu bazénu bude velmi obtížné. Dále již nebude možné využití odpadního tepla z chlazení ledové plochy na vyhřívání bazénu.

Připraveno pro Vás bylo kulturně-sportovní centrum se zimním stadionem, sportovní halou, krytým plaveckým bazénem, wellness, restaurací, kulečníkem, otevřenými garážemi, kancelářemi a mnoho dalšího.

Radnice VYHODILA Z OKNA 4 046 000 korun! Zmařená investice - projektová dokumentace Sportovního a kulturního centra.

Radnice ZAVRHLA myšlenku zrekonstruovat původní zcela výjimečnou budovu z lepených dřevěných obloukových vazníků, která vytvářela krásný a jedinečný klenutý prostor pro pořádání sportovních i kulturních akcí.

Rozvoj tohoto území byl vázán na získání strategického pozemku bývalé nafukovací haly v majetku Tj. Bohemia. Neodkoupením strategického pozemku město ZNEMOŽNILO další rozvoj sportovního centra.

O rekonstrukci sportovní haly „Na Ostende“ se rozhodlo už v únoru 2008. Již tehdy byla vypracována studie a projektová dokumentace na rekonstrukci původní haly, postavené z lepených dřevěných obloukových vazníků. Budova byla výjimečná svým provedením s důrazem na hmotu dřeva, která vytvářela krásný a jedinečný klenutý prostor. Celkové náklady na výstavbu byly odhadovány na 270 milionů korun!

Projekt za 4 046 000,- Kč počítal jak s rekonstrukcí a dostavbou zimního stadionu, tak se stavbou sportovní haly, krytého rekreačního a plaveckého bazénu s využitím 150 kW odpadního tepla z chlazení ledové plochy, otevřených garáží a mnohým dalším.

Projekt byl připraven, avšak přišly volby 2010 a nové zastupitelstvo smetlo celou věc ze stolu s tím, že budova je v havarijním stavu – přestože studie počítala s její kompletní rekonstrukcí, což vedení města nebralo v potaz.

O to víc se nové zastupitelstvo soustředilo na vyhazování peněz z oken: série nepovedených výběrových řízení nových projektových dokumentací stála radnici bezmála 850 000,- Kč

A to není všechno. Výstavba nového zimního stadionu stála radnici xxx milionů korun, ačkoliv vysoutěžená částka byla 28 milionů. Tento do nebes volající rozdíl údajně způsobil nesprávný výběr dodavatele, který se se stavbou celého objektu opozdil a náklady během stavby nepřiměřeně navýšil. Nyní na dodavateli město vymáhá – zatím neúspěšně - penalizaci v částce 10 milionů korun.

Výsledkem je zimní stadion, šitý horkou jehlou, což je patrné už na první pohled a vzhled nové haly rozhodně nemůžeme nazvat reprezentativním. Nikdo neprovedl rekonstrukci šaten, byla ponechána původní chladící centrála, toalety jsou umístěny v kontejnerech přilepených k plášti budovy, nejsou dokončeny terénní úpravy v okolí budovy.