Realiste Prosperita text1

ROK 2018 - rokem komunálních voleb

Vážení a milí spoluobčané!
Pro mnohé z Vás již nejsme zcela neznámou skupinou občanské iniciativy. Poukazujeme na nehospodárné a nesystémové kroky vedení města. Není nám lhostejné, jak se město Poděbrady pomalu a systematicky dostává do spirály finanční nejistoty (zatím).

Postupně vás seznámíme s našimi cíli a vizemi. Nečekejte od nás sliby typu: Postavíme bazén. (Ovšem, bude-li vypsána na jeho výstavbu dotace. A když vypsána nebude, tak to prostě svedeme na ošklivou EU nebo stát, který dotaci nevypsal). Ne, to od nás nečekejte.

Naším cílem je práce pro město, do které budou zapojeni všichni ti, co na podzim zasednou do zastupitelských lavic. Žádné žabomyší bitvy mezi koalicí a opozicí, které jen ubírají energii a většinou nic neřeší či právě naopak.

Chceme, aby skončila éra čtyřletek, a aby rozvoj a prosperita města byly vnímány v dlouhodobém horizontu. Společnou prací chceme hledat cestu pro dlouhodobý rozvoj města s jasným cílem, kterým je spokojený občan. Dlouhodobý rozvoj pro všechny občany a nejen pro pár vyvolených. Žádné pomníky, ale smysluplné projekty pro všechny.

Není  cílem bořit, kritizovat a zpochybňovat. Každá mince má svůj rub a líc. Každá cesta rozcestí. Město Poděbrady prošlo během posledních necelých osmi let  dynamickým a mnohdy zcela nepochopitelným rozvojem a i finanční zdroje mají své mantinely.

Připravujeme reálný a konstruktivní program, možného rozvoje a prosperity našeho města. Postupně Vám jednotlivé kapitoly  představíme.

Zde platí latinské přísloví „Historia magistra vitae (Dějiny jsou učitelkou života) ". Snad nebude na škodu, když se zde budeme postupně snažit mapovat téměř osmiletou cestu Volby pro Poděbrady. Nejsme ti, co si myslí, že mají patent na rozum, pouze zkusíme nahlas poukázat na to, že se ne zcela daří lídru tohoto uskupení panu Langrovi naplnit své předsevzetí: "Dosáhnout volebních cílů poctivě, bez korupce či klientelismu". Případně "Jde to slušně a poctivě".
     

                                                                                                                                                                                                  Výbor spolku RPP